Нов заштеда на AC 80 * 80 * 25mm вентилатор за ладење 220V аксијален проток за машини енергија

Краток опис:

Quick Details Type: Axial Flow Fan Electric Current Type: AC Mounting: Wall Fan Blade Material: Plastic Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) ...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

 • Тип: аксијален проток фан
 • Електрична струја Тип: AC
 • Монтажа: ѕид фан
 • Сечилото Материјал: пластика
 • Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
 • Името на брендот: НЕ
 • Број на модел: HB 8025 CE FANS
 • Напон: 115 V 230V 220V-240V
 • Моќност: 3-5W
 • Има Обем: 30.2-40.5CFM
 • Брзина: 2400-3200RPM
 • Потврдување: CCC, CE, ROHS, UL
 • По-продажба на услуги, ако: Не странство услуга обезбедени
 • Име: AC 80 * 80 * 25mm вентилатор за ладење 220V аксијален проток за машини
 • Имајќи Тип: Sleeve Имајќи / топка
 • Големина: 80 * 80 * 25mm
 • Тип на производ: вентилатор, аксијален вентилатор проток
 • Бучава: 23-434 dBA

Пакување и испорака

Детали за пакување: Извоз стандард картон, пакување пена мрежа, картон
Испорака Детална: 15 ~ 30days

Опис на производот

Спецификација
Модел бр .: HB8025
Големина: 80x80x25mm
Volt: 115V 230V 220V до 240V
мотор: ЕК аксијален вентилатор, импеданса заштитени
Карактеристики: Вода Доказ / ФГ / RD сигнал / PWM
Лежиште: Sleeve / Бол
ROHS, CE

Прикажи производи Апликации Нашата компанија Пакување и Delivery1, во согласност со стандард извоз картон
2, употреба на производот меур решетки препакување или картон мрежа систем
3, производ дрвени или независни картон извоз
4, може да извезува пакување според барањата на клиентот

Испорака:

1. На вентилаторот ќе бидат доставени од страна на експрес (FedEx, DHL, DHL, или ТНТ) ако под 100KGS
2. голема мера се испраќаат со брод или со авион, како барањата на купувачот.

Нашите сертификати Нашите услуги

1. Квалитет гарантира: специјален квалитет на супервизија контрола тим.
2. По гарантира услуга: да ве уверам најдобра услуги на сите времиња.
3. Време на испорака: Вашата пратка ќе биде вчитан во 10-30 дена, зависи од квантитетот.
4. Начин на плаќање: T / T, L / C

Најчесто поставувани прашања

1. What is EC axial fan motor?

ЕК аксијален вентилатор е исто така еден вид на AC аксијален вентилатор, wholy дизајниран од страна на нашите инженер, придвижуван од 115VAC или 230VAC.

2. Што е сега големини на располагање фан?

Достапните димензии сега е 60mm, 70mm, 80, 90mm, 120mm, 150mm и 200mm. Покрие најголем дел од големината на вентилаторот во нормални AC вентилатор.

3. Како фан на ЕК се разликува од нормалната AC фан?

а. Многу повеќе струење

b. Многу помалку потрошувачка на енергија, 50% помал или дури.

c. Многу подолг животен век, тоа не е лесно добивање топла додека работат.

d. Не многу повисока цена

д. Може да биде опремен со PWM, вода доказ, ФГ сигнал, RD сигнал и термичка контрола.

4. Што некои модели се во пластична рамка?

Вентилаторот не може лесно да се добие топла себе, така што не е потребно да се применат рамка алуминиумски легури. Тоа е добро за испорака премногу.


 • Претходна:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво